Boljevčani odlični, Partizan odneo pobedu! FOTO

Danas je na prepunom gradskom stadionu u Boljevcu odigrana utakmica, prvi put u istoriji, između FK Rtnja i FK Partizana koji je branio trofej Kupa Srbije, u utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije.

Pred oko više od 5.000 ljudi boljevčani su prikazali izvanrednu igru i nimalo nisu pali u senu srpskog pvoligaša FK Partizana, za koga se očekivalo da će da dominira terenom.

ž ž ž ž

Tokom svih 90 minuta, fudbaleri FK Rtnja prikazali su odličnu igru, borbenost i želju da opravdaju priliku koja im je pružena.

Trener Partizana Miroslav Đukić najavio je ovu utakmicu, maltene kao da je protivnik crno-belih neki veliki evropski klub, a ne srpski trećeligaš. Naravno, nijednog protivnika ne treba potcenjivati, ali ni preterivati.

Ipak, preovladalo je iskustvo i fizička pripremljenost igrača, te je Pratizan pred kraj prvog poluvremena golom Tavambe poveo sa 1:0.

Drugi deo utakmice nastavljen je istim tempom.

U 62. minutu, domaćin je umalo došao do izjednačenja. Prekršaj Ostojića na nekoliko desetina centimetara od ugla Partizanovog kaznenog prostora iznervirao je domaću publiku koja je smatrala da je u pitanju penal. Sudija Ilić je pokazao da se izvede slobodan udarac. Nikola Đoković je sjajno šutirao pogodivši prečku gola crno-belih, koja ih je sprečila da dođu do izjednačenja.

U 70. minutu, zbog igre rukom, koji je načinio Đoković, Partizan je iz dosuđenog penala poveo sa 2:0. Strelac drugog gola bio je Marko Jevtović.

Velikim aplauzom je na samom kraju utakmice nagrađen i odlični Ognjen Ožegović, koji je u 86. minutu postigao pogodak i tako Partizanu doneo pobedu od 3:0.

Fudbaleri FK Rtnja su igrali u sledećem sastavu: Milošević, Đoković, Nikolić, Cokić, Trifunov, Golubović (od 53. Doševski), Cvetković, Anđelković (od 73. Petrović), Milunović, Čaurević (od 49. Mašić), Ramadani

FK Partizan je nastupio sa ekipom: Jovičić, N. R. Miletić, Ostojić (od 88. S. Marković), Mitrović, N. G. Miletić, Jevtović, Everton, Đuričković, Suma, Solomon (od 60. Ilić), Tavamba (od 73. Ožegović)