Kladovo: Aleksandar Babucić prvi do Časnog krsta

Tekijanac Aleksandar Babucić (26) fudbaler Brodoremonta pobednik je 21. Bogojavljenske trke za Časni krst održane u gradu na Dunavu.

BABUC

On jeu svom drugom plivanju bio najbrži u konkurenciji 9 odvažnih plivača koliko se nadmetalo na stazi dugoj 33 metra i osvoji je pehar, zlatnu medalju krst i novčanu nagradu u iznosu od 15.000 dinara. Drugo mesto zauzeo je Stevan Vailjević ( 24) iz Lazarevca, Kladovčanin Goran Brozbić (32) bio treći. Među hrabrim plivačima bila je i Svetlana Vuković (49) sa 12 učešća rekorderka plivanja koje predstavlja deo srpske tradicije. Učesnike viteškog nadmetanja sa Dunavskog keja bodrilo je oko 2000 Kladovčana. Pre tradicionalnog nadmetanja održana je litija od hrama ” Sveti Đorđe ” Pokrovitelj takmičenja je lokalna samouprava i zlatara “Auro”.